IFRS 16 pro firmu BigBoard

Popis výchozí situace:

IFRS 16 je International Financial Reporting Standard, který poskytuje firmám pokyny k účtování o leasingu. Aby firma BigBoard splnila požadavky IFRS 16, tak potřebovala zpracovat velké množství dat a provést výpočty. Bylo potřeba vytvořit webovou aplikaci, která bude umět automaticky pravidelně každý měsíc importovat smlouvy. A navíc bude umět provádět příslušné výpočty, zařazování nových smluv, vyřazování ukončených smluv a export dat do Excelu.


Řešení:

Byla vytvořena webová aplikace, která umí automaticky importovat smlouvy a provádět kontrolu importovaných dat. Importovaná data se přenášejí do tabulky pro provádění výpočtů, zařazování nových smluv a vyřazování ukončených smluv. Po provedených výpočtech jsou přenášena dat do výstupní tabulky a následně seskupená data jsou exportována do Excelu pro účetní oddělení.

IFRS 16 pro firmu BigBoard řeší a obsahuje:


IFRS 16 využívá intuitivní ovládání a umožňuje snadno a rychle zobrazovat informace v seznamech a filtrech. Data jsou ukládána do MS SQL databáze, čímž je zajištěna vysoká spolehlivost a robustnost systému. Během realizace bylo potřeba optimalizovat rychlost výpočtů (výpočet nyní probíhá cca 30-40 minut) a nastavení aplikace pro zpracování velkého objemu dat (desítky tisíc záznamů).

Nevyhovuje Vám váš současný stav? Ozvěte se nám.

Sejdeme se třeba nad dobrou kávou a pak uvidíme.

Neradi vyplňujete formuláře? Zavolejte nám na +420 777 317 089, nebo nám napište na info@is-expert.cz.

2002 - 2024 Copyright © IS-EXPERT s.r.o. Zásady ochrany osobních údajů